Tomáš Dytrych
Běstvina 90, 538 43 Třemošnice
mobil: 608 512 173
e-mail: info@okna-dytrych.cz
www.okna-dytrych.cz

Příslušenství

Interiérové paratepy

Parapety se vyznačují jednoduchou montáží bez potřeby speciálních nástrojů.

Okenní parapet lze:
  • přilepit (PU pěna, silikonové nebo akrylátové tmely nebo lepidlo na keramické obklady)
  • připevnit pomocí konzol

V případě instalace parapetních desek užívejte běžně dostupné konzoly (kovové a jiné konzoly nejsou v našem sortimentu). Tvarování spodní části parapetu umožňuje natlačení do malty, což zvyšuje pevnost uchycení. V případě instalace nad zdrojem tepla doporučujeme vzdálenost min. 20 cm mezi parapetem a tepelným zdrojem.

Spára mezi parapetní deskou a oknem musí být zakryta dokončovacím profilem nebo utěsněna silikonem, aby nedocházelo k průniku vlhkosti. Konečný efekt dotváří připevnění bočních koncových krytek.


PARAPETY plastové komůrkové Deceuninck


Technické paramentry:
Výrobní délka: 6000 mm
Výrobní šířka: 116 - 600 mm
Příslušenství: Boční plastové krytky oboustranné
šířka 116 mm pouze na objednávku a pouze v bílé barvě


Dekory:

bílá

buk

zlatý dub

carrerrský mramor

třešeň

PARAPETY dřevotřískové PARAMONT

(okenní postformingové parapety)

Parapety jsou určeny pro vnitřní užití v obytných prostorách a provozech. Vyrábějí se metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,8 mm) na dřevotřískovou desku. Ze spodní strany je parapet potažen protitahovou folií.

Vlastnosti:
Postformingové parapety jsou určeny pro použití ve vnitřních prostorách s normálním klimatem.Parapety se lepí na podkladní betonové lůžko buď silikonovými tmely nebo nízkoroztažnými montážními pěnami. Vlivem zbytkové vlhkosti z podezdívky může vnikat do dřevotřískové desky řeznými plochami vlhkost, proto je nutné tyto plochy chránit. Tyto řezné plochy se buď lemují nažehlovací páskou, nebo se na ně nasazují plastové krytky v barvě dezenu parapetu. Spáry mezi krytkou a parapetem je vhodné utěsnit silikonovým tmelem. Parapety odolávají oděru, UV záření, vařící vodě a vysokým teplotám, běžným domácím chemikáliím.

Řezání výrobku:
Parapety řežeme pouze pilovým kotoučem s plochými trapézovými zuby určeným pro dřevo, dřevěné materiály a lamináty, vhodné je použít pilu s předřezem. Řez vedeme proti přední hraně parapetu s max. s rychlostí posuvu 30 cm/min. V případě vyřezání otvorů např. pro vložení mřížky apod. je v rohových spojích vhodné použít vrták o průměru min. 8 mm.

Řezání výrobku:
Parapetní desky Vám budou dodány přesně podle Vašich rozměrů, proto je nutné započítat požadované přesahy parapetů. K délce parapetu připočítejte 0-3cm, což odpovídá přesahu 0-1,5 cm z každé strany pro zomítání. K šířce parapetu připočítejte 3-4cm.

DTD: V 100, kvalita E1
Vrchní strana: třída D3 voděodolná
Spodní strana: kontaktní voděodolná
Zadní strana: dekorativní laminát dle normy EN 438 (norma HPL)
Boční hrana: protitažná folie
Lepidlo(plocha): hranovací páska
Lepidlo (nos): hranovací páska v barvě dezénu nebo krytky
Výrobní šířky: od 150mm do 800mm, po 50mm

Dekory:

bílá

buk

casablanca

světlý dub

tmavý dub

javor

kaštan

kraket

mahagon

mramor carrera

růžový mramor

olše

šedá UNI

smrk

třešeň